Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 149 Kč
skladem

KONTAKTY

Vinitor s.r.o.
Zahradní 729
Ratíškovice
tel: 511 117 859
obchod@vinitor.cz
https://www.facebook.com/vinitor.cz

O nás
O nás

 

Kdo je Vinitor?

Přinášíme vám svět vína na dosah ruky.

Společnost Vinitor, partner českých a moravských vinařů, je mladá a dynamická společnost s kvalitním týmem plně podporujícím společnosti ve svém portfoliu.

V současné době drží podíly ve společnostech Dobrá Vinice, a.s. a Vinařství Pod Chlumem s.r.o. Našim cílem je přinášet společně milovníkům vína kvalitní produkci především od domácích producentů.

Dobrá Vinice

Vinařství vyrábějící víno v Novém Šaldorfu s jasnou filozofií pod vedením partnera a osobitého vinaře Petra Nejedlíka. Společnost hospodaří na zhruba 15 ha vinic, pěstuje hrozny v souladu s přírodou, ošetřuje je preparáty na bázi biologické ochrany a přírodních produktů.

Práce s révou a hrozny probíhá ručně, výnos je přísně regulován. Při výrobě vín lisujeme celé hrozny nebo využíváme dlouhodobé macerace, k hroznům ani do moštu nepřidáváme žádnou chemii.

Při kvašení a zrání vína nepoužíváme žádné chemické látky. Pracujeme pouze s přírodními kvasinkami z vlastních vinic. Vína školíme v nových dubových nebo akátových sudech a využíváme i qvevri (gruzínské hliněné nádoby). Svá vína nefiltrujeme a po lahvování je skladujeme v ideálních podmínkách pískovcových sklepů.

Vinařství Pod Chlumem

Vinařství Pod Chlumem je mladé, dynamické vinařství. Partner, vinař a sklepmistr Lubomír Bílík objevil krásný kout se zanedbanými vinicemi. Po osobní návštěvě jsme našli okamžitou shodu na obnově pěstování révy vinné v trati Pod Chlumem nedaleko Loun. Historie vinařství zde spadá do dob císaře Karla IV. a tradici přervala až třicetiletá válka. Novodobá historie trati se začala psát na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století.

V letech 2014 a 2015 jsme získali klíčové pozemky a provedli jejich vyčištění. V roce 2016 jsme zahájili novou výsadbu. Nejzachovalejší partii s odrůdou Svatovavřinecké, vysázenou v roce 1966, jsme zachovali. Jedná se o hlubocezakořeněné keře, které čerpají minerální látky z břidličnatého podloží. Mimo vlastních surovin využíváme také hrozny od partnerů, především z Blahotic u Slaného.

 

Neváhejte a pojďte ochutnat výsledky naší práce. Neděláme víno jen pro sebe, ale hlavně pro vás.